Aktualności-RSM

Świadectwo z 23 Sercańskich Dni Młodych

Dziękuję Ci Panie za krzyż, cenę jaką na nim zapłaciłeś. Dziękuję, że dźwigałeś za mnie mój grzech. Dziękuję za przebite gwoździami dłonie, za przebite włócznią serce z którego wytrysnęła krew i woda. Ten sposób pokazałeś swoją cudowna łaskę i moc, objawioną w dwóch najpiękniejszych sakramentach – Chrzcie i Eucharystii.

Czytaj więcej...

japonia thmJapońskie smaki, japońskie zielone herbatki w proszku… Niby nic szczególnego, ale dla ludzi, którzy próbują tego pierwszy raz w życiu jest czymś całkowicie odmiennym. Różnica kulturowa między Polską, a Japonią jest ogromna. W ostatni piątek, tzn. 12 lutego, mięliśmy okazję spróbować tego na własnej skórze. Kinga, która w grudniu ubiegłego roku była na wymianie w kraju kwitnącej wiśni, postarała się nam przybliżyć jego kulturę.

Czytaj więcej...

W drugim tygdniu ferii razem z ks. Jakubem wybraliśmy się na wycieczkę w góry. Naszym celem była Dolina Pięciu Stawów Polskich. Droga upłynęła nam na rozmowach i zabawach na śniegu. Przemoknięci i pełni wrażeń wróliliśmy wieczorem do Krakowa.

Wyprawę uważamy za udaną!  

Dnia 25 stycznia br. płaszowska grupa RSMowiczów z Krakowa wybrała się na wycieczkę którą zaplanował wspomniany w tytule Kot(czyt. ksiądz Jakub Kopystyński). Miejscem zbiórki był plac przed kościołem parafialnym, czas wyznaczono na godzinę 9.00. W skład uczestników wchodzili kolejno: Jolanta Poznańska, Weronika Dudek, Karolina Dziedzic, Klaudia Muzyk, Szymon Tyranowski, Joanna Łazarów, Damian Pelc oraz Kinga Godawska. W późniejszym czasie dołączyły Joanna Gibała oraz Anna Augustyn.

Miejsce i temat wycieczki nie były znane.

Czytaj więcej...

Jak co roku początek wakacji rozpoczęliśmy wspólnym wyjazdem na Sercańskie Dni Młodzieży. Hasłem tegorocznych spotkań było kontrowersyjne wydrążenie „Skazani na Miłość”. Czy na miłość, która przecież wypływa z wolności, można być skazanym, czyli poddanym wbrew swojej woli? Na to pytanie próbowaliśmy przez te dni odpowiedzieć.

Czytaj więcej...

Serdecznie zapraszamy młodzież po II klasie gimnazjalnej do udziału w Sercańskich Dniach Młodych. W tym roku przypadają one w dniach 29.06-04.07 i odbywają się pod hasłem "Skazani na Miłość". SDM jest to swoisty czas rekolekcji na początek wakacji, gdzie oprócz wspólnej modlitwy jest czas na spotkania z różnymi zaproszonymi gośćmi, na koncerty i wspólną zabawę. Czymś jednak najważniejszym, co łączy wszystkich zgromadzonych młodych ludzi jest wiara i próba wspólnego jej przeżywania w towarzystwie swoich rówieśników.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 14

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com