Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

Diakon Zbigniew

Dzień 8 maja tego roku był dla naszej parafii nie lada świętem. W tym dniu, w liturgiczne wspomnienie św. Stanisława biskupa i męczennika, pochodzący z naszej parafii kleryk Zbigniew Kryjomski przyjął sakrament święceń w stopniu diakona z rąk ks. kard. Stanisława Dziwisza.

Jest to tak niezwykłe wydarzenie, ponieważ to pierwsza wyświęcona osoba pochodząca z naszej parafii od 31 lat. Wieczorem diakon Zbigniew prowadził nabożeństwo majowe, na którym wygłosił kazanie o Chrystusie słudze. Kazanie zostało przyjęte gromkimi brawami. Następnie diakon służył po raz pierwszy w nowej roli do Mszy świętej.  

Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa