Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

Odliczanie...

To już ostatnie chwile przygotowań przed ŚDM w Krakowie. W naszej parafii gościć będziemy 1300 uczestników tego wydarzenia, głównie z Litwy, Francji, Belgii, Włoch i Polski. Przy tak dużej liczbie pielgrzymów, sporo też przygotowań, więc nasz Komitet Parafialny ŚDM ma dużo pracy. Z pomocą wolontariuszy zostały przygotowane pakiety pielgrzymów, dla tych, których gościć będzie nasza parafia. Przygotowania trwały również w szkole podstawowej przy ul. Myśliwskiej, na "Płaszowiance" gdzie przygotwywane były pomieszczenia na noclegi dla młodych pielgrzymów i przewożone pakiety pielgrzymów.

Zbudowane zostały również dwa miasteczka namiotowe: jedno przy szkole podstawowej oraz drugie, przy ul. Koszykarskiej. Im bliżej tego wydarzenia, tym mniej pozostaje niewiadomych. Przydzielone zostały już konkretne grupy młodych ludzi, których ma przyjąć nasza parafia. Zostali oni rozdzieleni na noclegi do rodzin, szkoły podstawowej, "Płaszowianki" oraz do miasteczek namiotowych.

Coraz bardziej czuć atmosferę zbliżających się głównych wydarzeń ŚDM. Do salek parafialnych, gdzie jest swoiste centrum dowodzenia zaangażowania na ŚDM naszej parafii przychodzą kolejne osoby, nasi parafianie, którzy chcą w jakikolwiek sposób pomóc w organizacji tego wydarzenia, czy to przez udział w jakichś pracach, czy przez przygotowanie posiłku dla wolontariuszy, czy też przez przyniesione produkty żywnościowe.

Przez kolejne dni poprzez naszą parafialna stronę internetową będziemy informować o tym, co dzieje się w naszej parafii w kontekście ŚDM. 

Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa