Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

Wplątani w sieć

 SM 3 thmPo raz pierwszy w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie Płaszowie podjęto wielkopostną inicjatywę modlitewną - Sieć Miłosierdzia.

Istnieje taka potrzeba, z której nie zdajemy sobie sprawy, a jednak przejawia się wtedy, kiedy doświadczamy trudności czy borykamy się z różnymi problemami. Jest to potrzeba modlitwy. Czasami, przyciśnięci do muru, zwracamy się do kogoś bliskiego, zaufanego z prośbą o modlitewne wsparcie. Niekiedy zwracamy się z prośbą do kapłanów, aby pomodlili się w naszej intencji w kościele, bo wierzymy, że gdzie dwaj, albo trzej zebrani są w Imię Jezusa, tam On jest pośród nich (Mt 18, 20) i taka modlitwa ma wielką moc. Z tej potrzeby modlitwy powstała inicjatywa, aby w Wielkim Poście modlić się za osoby, które mieszkają najbliżej nas – sąsiad za sąsiada.

W jeden wybrany dzień tygodnia Wielkiego Postu podejmujemy modlitwę za sąsiadów ze swojej ulicy, bloku czy klatki.

Zarzucono sieci

Sieć Miłosierdzia u SercanówKrakowska Wspólnota Szkoły Nowej Ewangelizacji Najświętszego Serca Jezusowego podjęła się zorganizowania tej modlitewnej inicjatywy i nadała jej nazwę Sieć Miłosierdzia. W Środę Popielcową i w pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu do Sieci Miłosierdzia przyłączyło się ponad 400 osób z Parafii NSPJ w Płaszowie, także z wielu innych miejsc z Krakowa a nawet z Zakopanego i zadeklarowało, że w wybranym przez siebie dniu tygodnia przez cały Wielkiego Postu będzie się modlić Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji swoich sąsiadów. W ten sposób cała parafia, a nawet wiele osób spoza parafii, zostało objętych modlitewną siecią miłosierdzia, dzięki czemu wszyscy na czas Wielkiego Postu zostaliśmy zanurzeni w Bożym Miłosierdziu. Nie było potrzeby długiego namawiania, wcześniejszego przygotowania czy zachęcania ludzi do podjęcia takiej inicjatywy. Wystarczyło jedno ogłoszenie na każdej Mszy Świętej w Popielec i wielu mieszańców parafii nie miało żadnych wątpliwości, że jest to wartościowa inicjatywa.

Moc modlitwy

Sieć Miłosierdzia u SercanówW wielu przypadkach jest tak, że swoich sąsiadów znamy tylko z widzenia. Nie wiemy albo nie chcemy wiedzieć, z jakimi problemami się borykają, co ich przygniata, co nie pozwala cieszyć się życiem, czy doświadczać miłości Boga. Modlitwa łączy rodziny, łączy sąsiadów, parafian i przemienia ludzkie serca. Do Sieci Miłosierdzia przyłączały się osoby młode, dojrzałe, małżeństwa, osoby duchowne i samotne. Wielu małżonków deklarowało, że będą się modlić razem w jednym dniu. Wszyscy z ogromną radością i przejęciem wpisywali się do Księgi Miłosierdzia z deklaracją modlitewną. Jeden z parafian, który usłyszał, że jest taka inicjatywa modlitewna, w pierwszym odruchu oburzenia stwierdził: „Z jakiej racji mam się modlić za tego czy tamtego sąsiada?”. Ku naszemu zaskozceniu, po wyjściu z kościoła pierwszy pobiegł zadeklarować się do modlitwy za sąsiadów ze swojej ulicy. Szybko doszedł do wniosku, że każdy potrzebuje modlitwy, nawet sąsiad z ulicy…

Wszystkim, parafianom i gościom, którzy podjęli to duchowe wyzwanie bardzo dziękujemy. Cieszymy się, że jesteśmy ogarnięci Miłosierdziem Bożym.

Małgorzata Niedźwiecka  

Sieć Miłosierdzia u Sercanów deklaracja

Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa