Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

Droga Krzyżowa dla dzieci Z Płaszowa do Mogiły

Ta inicjatywa wyszła od młodych rodziców z Sanktuarium Krzyża Świętego w Krakowie-Mogile. Trasę opisują jej pomysłodawcy Aleksandra i Grzegorz Chytrzyńscy: Nocna Droga Krzyżowa dla Dzieci jest propozycją indywidualnej modlitwy rodziców z dziećmi. Powstała jako odpowiedź na potrzebę przeżycia przez dzieci drogi krzyżowej na wzór Ekstremalnej Drogi Krzyżowej (EDK) dla dorosłych.

Rozpoczynamy 27 marca Mszą Św. o godz. 18.00 w Sanktuarium Matki Bożej Płaszowskiej przy ul. Saskiej 2. Trasa prowadzi z Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa (Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa) do Sanktuarium Krzyża Świętego w Krakowie-Mogile. Ma ok. 9 km. Dokładna lokalizacja poszczególnych stacji będzie podana wkrótce na FB na stronie wydarzenia Nocna Droga Krzyżowa Dla Dzieci. Bardzo prosimy o podzielenie się tym linkiem wśród swoich znajomych.

Nocną Drogę Krzyżową każde dziecko przechodzi pod opieką rodzica lub opiekuna prawnego i to oni są odpowiedzialni za ich bezpieczeństwo. Każdy rodzic powinien wyposażyć siebie oraz dziecko w wygodne buty, ciepłe ubranie, okrycie przeciwdeszczowe, latarkę, odblaski na kurtkę lub plecak, mapkę trasy, naładowany telefon, termos z ciepłą herbatą oraz prowiant, drewniany krzyż (najlepiej wykonany samodzielnie), rozważania ( będą do pobrania na stronie FB wydarzenia a także planszę i 14 naklejek stacji Drogi Krzyżowej (do odebrania po Mszy Św. ).

Każdy rodzic powinien zapoznać się z przebiegiem trasy i ocenić, znając swoje dziecko, czy jest w stanie bezpiecznie dotrzeć do celu. Na trasie, a szczególnie na fragmentach prowadzących poboczem jezdni należy zachować szczególną ostrożność i stosować się do przepisów ruchu drogowego, a także zadbać o to, aby być dobrze widocznym. Poruszać się można indywidualnie z dzieckiem lub w grupach mniejszych niż 10-cioosobowe. Szacowany czas przejścia to ok. 3-4 godzin.

Osoby chcące wziąć udział w Nocnej Drodze Krzyżowej dla Dzieci prosimy o informację mailowe lub dodać się do wydarzenia na Facebooku. Prośba jest związana z przygotowaniem odpowiedniej liczbę plansz i zestawów naklejek stacji Drogi Krzyżowej.

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

facebook: Nocna Droga Krzyżowa Dla Dzieci
Aleksandra i Grzegorz Chytrzyńscy  

Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa