Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

Zwycięscy ministranci!

W ostatnią sobotę lutego (26.02) nasi ministranci odnieśli, kolejny w ostatim czasie, sukes piłkarski, zwycieżając w rejonowym etapie "VI mistrzostw Polski służby liturgicznej w piłce halowej". W kategorii gimnazjalnej nie poszło już tak wspaniale i trzeba było zadowoliść się 3. miejscem, pomimo wszystko brawo za waleczność!

 

Ministranci młodsi rozpoczęli swoje zmagania od meczu z parafią św. Maksymiliana z Mistrzejowic i jak się później okazało, był to "przedwczesny finał", bo naprzeciw siebie stanęły 2 najsilniejsze drużyny w rozgrywkach. Mecz zakończył sie bezbramkowym remismem, pomimo iż "nasi" zmarnowali przynajmniej kilka 100% sytaucji. Przeciwnicy też pokazli kilka świetnych akcji zakończonych groźnymi strzałami, co przyprawiało sztab szkoleniowy o szybsze bicie serca! 0:0 przy końcowym gwizdku oznaczło,  że trzeba będzie przy dalszych spotkaniach uważnie liczyć wszytkie strzelone i stracone bramiki. Kolejnymi przeciwnikami byli ministranci z Prus i Bieżanowa. Płaszowiacy zwycieżali 2:0 i 6:0, podczas gdy Mistrzejowice tylko 1:0 i 2:0. Taki obrót sprawy pozwlił nam sie cieszyc z upragnionego awansu!

Kolejnymi zawodami będą dla nas rozgrywki na szczeblu diecezjalnym, 19 marca w Piekarach, a dalej kto wie... może krajowy fianał 1-2 maja w Gdańsku?

 

Niestety ministrantom/lektorom z gimnazjum nie szło tak rewlacyjnie. Ich potyczki z ekipami z Mogiły, Bieżanowa i Prus pozwoliły zająć jedynie 3 miejejsce. Po dwóch porażkach 0:3 i 0:4 na końcu udało się zwyciężyć 2:0, co dało naszym zawodnikom wiele satysfakcji i choć na chwilę szczere uśmiechy zagościły na ich twarzachSmile

Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa