zeslanie ducha swietego19Jezus powiedział do swoich uczniów: "Jeżeli Mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania. Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Parakleta da wam, aby z wami był na zawsze. Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go i przyjdziemy do niego, i mieszkanie u niego uczynimy. Kto nie miłuje Mnie, ten nie zachowuje słów moich. a nauka, którą słyszycie, nie jest moja, ale Tego, który Mnie posłał, Ojca. To wam powiedziałem, przebywając wśród was. A Paraklet, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem".

J 14, 15-16. 23b-26

Jezus przypomina nam dzisiaj, że nauka, którą nam przekazuje nie pochodzi od Niego, ale od Ojca. Kilka razy zachęca nas to tego, abyśmy Go naśladowali – zachowywali Jego przykazania. Mówi również: „Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, Ojciec mój umiłuje go i przyjdziemy do niego, i mieszkanie u niego uczynimy”. Jeśli będziemy starać się wypełniać słowa Jezusa, nasze życie będzie Nim przeniknięte – Bóg będzie w nas i przez nas działał. Dlatego warto często rozważać Słowo Boże i modlić się o to, abyśmy potrafili je realizować na co dzień.

Jednocześnie Pan Jezus bardzo mocno podkreśla, że nie zostawia nas samych w codzienności. Tak jak apostołowie zostali napełnieni Duchem Świętym w Dzień Pięćdziesiątnicy, tak samo my możemy liczyć na Jego pomoc.

Kasia  

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com