Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

Wielki Post

Dzisiejsze spotkanie Matecznika przypadło w Środę Popielcową. Temat sam się nasuwał. Skoro rozpoczynamy właśnie Wielki Post, warto się zastanowić, co możemy zrobić, żeby owocnie przeżyć ten czas. Niektórym mamom udało się już rano uczestniczyć w porannej mszy, ale posypanie głowy popiołem pozostanie tylko symbolem, jeśli nie pójdą za tym dalsze kroki.

Rozmawiałyśmy o postanowieniach i mamy wrażenie, że odchodzi się już od rezygnacji na cały Post z jedzenia słodyczy, bo to tylko wzmaga nasze obżarstwo w czasie Wielkanocy. W dzisiejszych czasach bardziej odczuć możemy odcięcie się w jeden dzień w tygodniu od internetu, bo wtedy możemy dać więcej przestrzeni dla Boga w naszym życiu. Postanowienia nie muszą być wielkie. Czasem więcej owoców przyniesie niewielkie postanowienie, które rzeczywiście będziemy w stanie codziennie zrealizować np. przeczytanie codziennie jednego zdania z Pisma Świętego (i jest praktycznie pewne, ze jak już weźmiemy to Pismo Święte od ręki to na pewno przeczytamy więcej).

Czasem nasze szczere chęci weryfikuje życie i nie zawsze mamy mają możliwość uczestnictwa regularnego w nabożeństwach, bo nawet wieczorna Droga Krzyżowa może być problematyczna, jeśli dzieci domagają się, by tylko mama kładła je wieczorem do snu. W związku z tym mamy w planach w marcu powtórzenie naszej ubiegłorocznej Matecznikowej Drogi Krzyżowej, żebyśmy razem wspierały się w lepszym przeżywaniu okresu Wielkiego Postu. Z góry dziękuję za opublikowanie ich na stronie

Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa