Spotkania Matecznika

Maj to miesiąc maryjny, więc to idealny moment, by zapoznać się bliżej z wizerunkiem Matki Bożej Płaszowskiej, której obraz jest własnością kościoła parafialnego Księży Najświętszego Serca Jezusowego w Krakowie Płaszowie od 1931 roku.Historia obrazu jest jednak znacznie dłuższa i datowane jest, że wizerunek ten ma już 400 lat. Obraz Matki Bożej z Dzieciątkiem Jezus, na którym Ona wskazuje na swojego Syna, nazywany bywa w tradycji chrześcijańskiej Hodegedria, czyli "Wskazująca Drogę".

Czytaj więcej...

Prawie każda mama, na którymś etapie życia spotyka się z problemem, że dziecko nie chce jeść w ogóle lub je bardzo mało. Niejadki spędzają sen z powiek niejednej matce. Tymczasem pediatra Carlos Gonzalez w swojej książce "Moje dziecko nie che jeść" pisze o tym, że to dziecko, a nie rodzic, wie najlepiej ile powinien zjeść i je tyle, ile potrzebuje. Tempo wzrostu dzieci jest bardzo indywidualne i jest normalne to, że w wieku kilku miesięcy stopuje.

Czytaj więcej...

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami, stąd ostatnie przedświąteczne spotkanie Matecznika poświęciłyśmy na tworzeniu ozdób wielkanocnych. Jak Wielkanoc, to oczywiście muszą być jajka. Styropianowe jajka ozdobiłyśmy techniką decoupage. Każda z mam wybrała sobie motyw serwetki, przykleiła, a potem polakierowała swoje dzieło.

Czytaj więcej...

Zaczął się Wielki Post, który jest idealną okazją do rozwoju duchowego. Opieka nad dziećmi nie zawsze pozwala na czynne uczestnictwo w rekolekcjach, drodze krzyżowej czy Gorzkich Żalach. Z pomocą przychodzą nowe technologie, gdzie można znaleźć i posłuchać Słowa Bożego. Wiele ciekawych pozycji można znaleźć też w księgarniach. Z ostatnich odkryć polecam "Plaster miodu" księdza Adama Szustaka.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 18

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com