Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

"Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa".

BKM-logoTe słowa św. Hieronima były zachętą i jednocześnie ponagleniem do stworzenia w naszej parafii kręgu biblijnego, który pozwoli wszystkim chętnym przez lekturę i medytację Biblii poznawać Chrystusa. Pierwsze spotkanie „Biblijnego Kręgu Młodych” odbyło się jesienią 2010 roku. Od tego czasu odbywają się regularne, cotygodniowe spotkania, na które zaproszeni są szczególnie studenci i „młodzi” pracujący.

Spotkania mają miejsce w czwartki o godz. 19.00 w salce obok kościoła.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

Kontakt:
ks. Zenon Siedlarz scj
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Biblijny Krąg Młodych na Mogielicy

Korzystając z pięknej, jesiennej pogody, miłośnicy gór z Biblijnego Kręgu Młodych (przynajmniej ci, którym obowiązki pozwoliły) wybrali się w Beskid Wyspowy, konkretnie na Mogielicę. To dobry sposób na wypoczynek, po tygodniu pracy i jednocześnie też okazja poznawać Boga w "słowie" jakim też jest dla człowieka świat stworzony. Z wieży widokowej można było podziwiać panoramę Beskidu. 

Spotykając SŁOWO

„Spotykając SŁOWO” – nowa propozycja dla odwiedzających naszą stronę

slowo-bozeOd najbliższej niedzieli na naszej parafialnej stronie internetowej chcemy zaproponować spotkanie z Bożym Słowem. Będzie można tu znaleźć tekst niedzielnej Ewangelii wraz z krótkim rozważaniem. Jest to inicjatywa Biblijnego Kręgu Młodych, którzy spotykając się na cotygodniowym rozważaniu Słowa Bożego, postanowili dzielić się owocami tych spotkań. Ufamy, że stanie się to pomocą i zachętą do głębszego przeżywania niedzielnej liturgii oraz życia Słowem Bożym na co dzień.

Gośc specjalny - ks. Krzysztof Napora scj

10 maja 2012 roku nasze spotkanie ze Słowem Bożym było wyjątkowe. W rozważaniu i studiowaniu fragmentów Biblii pomagał nam tym razem ks. dr Krzysztof Napora SCJ – wykładowca Pisma Świętego w Wyższym Seminarium Misyjnym Księży Sercanów w Stadnikach, zaproszony do udziału w naszym kręgu biblijnym przez ks. Piotra. Jak co tydzień analizowaliśmy czytania, psalmy i ewangelię z najbliższej niedzieli.

Liturgia Słowa na VI niedzielę wielkanocną bieżącego roku liturgicznego w szczególny sposób wzywa nas do miłości bliźniego. Słowa skierowane do nas przez Jezusa zachęcają do „trwania w miłości” poprzez zachowywanie Jego przykazań. Chrystus nazywa nas swoimi przyjaciółmi, a jednocześnie przypomina, że to On nas wybrał i przeznaczył na to, abyśmy „szli i owoc przynosili”. Uczy nas, że szczytem miłości jest „oddanie życia” za swoich przyjaciół. Przywraca także nadzieję zapewniając, że Bóg da nam wszystko, o cokolwiek Go poprosimy.

Droga Krzyżowa ulicami Płaszowa

 

Wzorem wydarzeń z poprzednich lat została zorganizowana Droga krzyżowa ulicami Płaszowa, która odbyła się 1. kwietnia w Niedzielę Palmową.

 W role Szymona z Cyreny, św. Weroniki oraz Jezusa i Maryi wcieliła się młodzież z naszej parafii. Spod kościoła parafialnego wyruszyliśmy o godzinie 20:00, by po kilkudziesięciu minutach zakończyć naszą drogę krzyżową w kaplicy pod wezwaniem Matki Bożej Różańcowej przy ul. Lipskiej. Rozważania dotyczyły życia codziennego i skłoniły zebranych wiernych do refleksji. W atmosferze chłodnego wieczoru pochyliliśmy się nad cierpiącym Chrystusem, by przygotować się na nadchodzące święta Wielkanocne.

Będzie...

...nic na ten moment.

Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa