Ogłoszenia

 1. W dniu dzisiejszym zapraszamy na piknik pod hasłem: „Razem w parafii”. Odbędzie się on w ogrodzie klasztornym w godz. 14:00 – 18:00. W programie bardzo ciekawe gry z czasów PRL-u, guizy. Jednym słowem dużo zabawy i pyszności (m in. żurek i bigos z polowej kuchni wojskowej) oraz cenne nagrody w zabawie fantowej (rower i tablet). Około godz. 17:00 przejazd samochodów z minionej epoki. Zapraszamy parafian do udziału i do włączenia się w przygotowanie tego wydarzenia (można np. upiec ciasto na festyn, czy wesprzeć darem finansowym).
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
  • W poniedziałek – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
  • w środę – (III środa miesiąca)- przed Płaszowską Panią o godz. 17:30 i na Eucharystii wieczornej będziemy modlić się za małżeństwa pragnące potomstwa. Po Mszy św. błogosławieństwo indywidualne małżeństw.
  • w piątek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
 3. W środę kończy się Rok Szkolny. Zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli szkoły podstawowej nr 47 na Msze św. O godz. 8:00 Msza św. dla uczniów klas IV- VIII a o 10:30 Eucharystia dla uczniów klas od 0-III.
 4. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30 i 18:00. Procesja Eucharystyczna rozpocznie się w naszej parafii Mszą św. o godz. 10:30 a zakończy w kościele na Małym Płaszowie. Jako parafia włączamy się w przygotowanie ołtarzy: I ołtarz będzie usytuowany przy posesji nr 27 na ul. Przewóz i przygotuje go Szkoła Nowej Ewangelizacji z naszej parafii. II ołtarz –. obok szkoły nr 47 i prosimy o przygotowanie go Mężczyzn św. Józefa i parafialny zespół Caritas. Będziemy także wdzięczni ofiarodawcom za kwiaty do ołtarzy. Nie zapomnijmy w tym dniu przystroić okna naszych mieszkań obrazami i symbolami eucharystycznymi. Zapraszamy do niesienia sztandarów, feretronów i ozdobnych poduszek. Dzieci, które przeżywały w tym roku I Komunię św. i Rocznicę Komunii Św. przychodzą w białych strojach. Młodsze dzieci zachęcamy do sypania kwiatków i do dzwonienia.
 5. Od piątku przez całą oktawę Bożego Ciała procesja eucharystyczna połączona z nabożeństwem czerwcowym o godz. 17:30. Każdego dnia oktawy będą noszone w procesji wszystkie parafialne sztandary i feretrony. Zapraszamy dzieci, które przeżywały w tym roku I Komunię św. i Rocznicę Komunii Św. w białych strojach. Zapraszamy także młodsze dzieci do sypania kwiatków i do dzwonienia.
 6. W przyszłą niedzielę przyjedzie do naszej parafii Komitet Budowy Kościoła w Łazach na podkarpaciu, który będzie prowadził sprzedaż cegiełek po każdej Mszy św. Budowniczy tego proszą naszą wspólnotę o wsparcie finansowe.
 7. Zachęcamy młodzież po VII klasie szkoły podstawowej i starszą do udziału w Sercańskich Dniach Młodych w Pliszczynie k. Lublina, w dniach 24-29 czerwca. Koszt 250 zł – dla rodzeństwa zniżka. Szczegóły i zapisy u ks. Dariusza.

Niech Bóg w Trójcy Świętej Jedyny
obdarzy nas swoim błogosławieństwem
na każdy dzień nowego tygodnia. Szczęść Boże.

 

Strona 1 z 487

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com