Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

Ogłoszenia

2023-01-29 4. Niedziela Zwykła

 1. Dziękujemy parafialnemu zespołowi Caritas za organizowanie posiłków dla potrzebujących przez dwa ostatnie miesiące. Dziękujemy też tym wszystkim, którzy przynoszą rzeczy na Ukrainę lub w inny sposób wspierają tą bardzo potrzebną akcję. W tym tygodniu zawieziemy zebrane rzeczy do Żmerynki, natomiast akcja trwa nadal.
 2. W tym tygodniu przypada:
  • we wtorek – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera.
  • I środa miesiąca – tym dniu o godz. 17:30 nabożeństwo do MB Płaszowskiej w intencji małżeństw i rodzin parafii. Po Mszy św. wieczornej Nabożeństwo do św. Józefa.
  • I czwartek – w tym dniu przypada Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). W tym dniu obchodzimy XXVII Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00 i 18:00. Prosimy o przyniesienie świec z zabezpieczeniem przed kapiącym woskiem. Msza św. wieczorna o powołania kapłańskie i zakonne. Godzina Święta od 2300 do 24:00.
  • I piątek ‒. Msze św. wynagradzające o godz. 7:00, 16:30 i 18:00. Odwiedziny chorych od godz. 8:00. Spowiedź Święta pół godziny przed każdą Mszą św. O godz. 17:15 Koronka do NSPJ. Po Mszy św. wieczornej Spotkanie Sercańskiej Wspólnoty Świeckich.
  • I sobota miesiąca – Msza św. z formularz o Niepokalanym Sercu Maryi rano o godz. 7:00 i nabożeństwo Pięciu pierwszych Sobót miesiąca.
  • W środę (1 lutego) o godz. 18:45, po wieczornej Mszy świętej zapraszamy do Domus Mater na wykład „Jak skutecznie bronić się przed oszustwami i jak korzystać z praw konsumenckich”. Spotkanie skierowane jest przede wszystkim do seniorów w celu przestrzeżenia ich przed pojawiającymi się próbami oszustw i wyłudzeń. Wykład poprowadzi prawnik. Wstęp wolny.
  • W niedzielę, 12 lutego w naszej parafii będzie promocja duchowego dziedzictwa bł. Ks. Jerzego Popiełuszki połączona z wystawą, słowem i jego homiliami na płytach.
 3. Już dziś zapraszamy na spotkanie modlitewne - „Wieczernik z Królową Pokoju” – który odbędzie się w piątek 17 lutego od 15:30 do 21:00. Wspólnie chcemy modlić się w intencjach Królowej Pokoju, a przede wszystkim o pokój w naszych sercach, rodzinach, w Polsce i na świecie, a zwłaszcza na Ukrainie.
 4. Zmianka tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. porannej.

Wszystkim Parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych
na każdy dzień nowego tygodnia
oraz opieki Matki Bożej Płaszowskiej.
Szczęść Boże!

Strona 1 z 674
Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa