Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

2022-01-30 4. Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj po każdej Mszy św. krótka relacja z misji prowadzonych przez Księży Sercanów.
 2. W tym tygodniu przypada:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera.
  • w środę – Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). W tym dniu obchodzimy XXVI Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00 i 18:00. Ofiary składane w tym dniu przeznaczone są na zakony kontemplacyjne. Prosimy o przyniesienie świec z zabezpieczeniem przed kapiącym woskiem. W tym dniu o godz. 17:30 nabożeństwo do MB Płaszowskiej w intencji małżeństw i rodzin parafii. Po Mszy św. wieczornej Nabożeństwo do św. Józefa.
  • I czwartek miesiąca – Msza św. wieczorna o powołania kapłańskie i zakonne. Godzina Święta od 23:00 do 24:00.
  • I piątek ‒. Msze św. wynagradzające o godz. 7:00, 16:30 i 18:00. Odwiedziny chorych od godz. 8:00. Spowiedź Święta pół godziny przed każdą Mszą św. O godz. 17:15 Koronka do NSPJ. Po Mszy św. wieczornej Spotkanie Sercańskiej Wspólnoty Świeckich.
  • I sobota miesiąca – wspomnienie św. Agaty. Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi rano o godz. 7:00 i nabożeństwo Pięciu pierwszych Sobót miesiąca.
 3. W tym tygodniu o godz. 17:15 jako wspólnota pragniemy modlić się na różańcu o pokój na świecie. Zapraszamy od poniedziałku do soboty (oprócz środy) do włączenia się w tę bardzo potrzebną modlitwę.
 4. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Margaretek.
 5. Zapraszamy do wzięcia udziału w "Tepeyac” - III Pielgrzymce Wynagradzającej za grzechy przeciwko życiu", która odbędzie się w sobotę 12 lutego 2022 roku. Pielgrzymka rozpocznie się nabożeństwem wynagradzającym o godz. 10 w Sanktuarium Św. Józefa przy ul. Rakowickiej 18, skąd przejdzie do Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa na ul. Saskiej 2 aby tam wziąć udział w Eucharystii. Trasa wynosi ok 7 km.
 6. Zmianka tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. porannej.

Wszystkim Parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych
na każdy dzień nowego tygodnia
oraz opieki Matki Bożej Płaszowskiej.
Szczęść Boże!

Będzie...

...nic na ten moment.

Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa