Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

2022-02-27 8. Niedziela Zwykła

 1. W związku z wojną na Ukrainie jako parafia włączamy się duchowo i materialnie w pomoc mieszkańcom Ukrainy:
  • Rozpoczynamy IV edycję adoracji od czwartku do soboty przez dzień i noc o pokój na Ukrainie i nawrócenie Rosji. Zapisy na adorację są możliwe przez stronę internetową naszej parafii i w zakrystii. Szczególnie chodzi o adorację w godzinach nocnych. Każdego dnia o godz. 17:15 zapraszamy do modlitwy różańcowej o pokój na świecie (w środę o 17:00).
  • Organizujemy w parafii zbiórkę wszystkich rzeczy potrzebnych uchodźcom, a więc żywność trwałą ale i rzeczy toaletowe, czy odzież. Rzeczy ofiarowane można przynosić przed lub po Mszy św., jak i w godzinach działania kancelarii.
  • Prosimy rodziny, które mają możliwość i chcą przyjąć uchodźców, o zgłaszanie się do Ks. Proboszcza.
 2. W dniu jutrzejszym i we wtorek adoracja całodzienna Najśw. Sakramentu w naszym kościele będzie miała charakter wynagradzający Jezusowemu Sercu. Zaplanujmy dłuższą adoracją wynagradzającą za własne grzechy i grzechy innych ludzi.
 3. W najbliższą środę (popielcową) – 2 marca – rozpoczynamy Wielki Post, czas pokuty i modlitwy i nawróceniu. Zewnętrznym znakiem wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Msze św. w tym dniu w naszym kościele o godz. 7:00, 9:00, 16:30, 18:00 i 19:30. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tzn. post ilościowy ‒ jeden posiłek do syta i dwa lekkie oraz jakościowy ‒ wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Taca przeznaczona będzie na pomoc najbardziej potrzebującym w naszej parafii. (A ofiary do puszek w środę popielcową będą przeznaczone na pomoc uchodźcom z Ukrainy). Już dziś i w środę popielcową zapraszamy do projektu „Przyprowadź kogoś do Jezusa”. Możemy wpisać na kartkach imiona osób, kore będziemy „omadlać” przez cały czas Wielkiego Postu ( np. dziesiątkiem różańca). Rozejrzyjmy się wokół i wybierzmy te osoby, które potrzebują naszej modlitwy i zainteresowania. Szczegóły w kartkach na stoliku pod chórem.
 4. Nabożeństwa w Wielkim Poście:
  • w piątki Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 16:30, dla dorosłych o godz. 17:30 i 20:00.
  • w niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17:15. Taca zbierana
  • w czasie Gorzkich Żalów przeznaczona będzie na kwiaty do Bożego Grobu.
 5. W tym tygodniu przypada: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca (porządek stały..)
 6. W tym tygodniu odbędą się spotkania formacyjne kandydatów do bierzmowania z klas 7. W poniedziałek klasy 7 a, b, c, . We wtorek klasy 7 d, e i wszyscy uczestniczący do innych szkół niż SP na ulicy Myśliwskiej. Spotkania rozpoczynamy o godz. 19:00 w salce.
 7. W czwartki na godz. 16:00 zapraszamy na spotkanie do świetlicy seniora osoby starsze i samotne.
 8. W każdy czwartek o godz. 19:00 odbywają się spotkania młodzieży. Spotkania są otwarte dla młodych i każdy w młody człowiek od 7 klasy SP do wieku studenckiego jest mile widziany. Więcej informacji u ks. Grzegorza.
 9. Organizujemy wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Myślenic w niedzielę 13 marca. Zapisy w zakrystii.
 10. Zapraszamy na Sercańskie czuwanie Młodzieży na Świętym Krzyżu – 12/13 marca br. Zapisy i bliższe informacje u ks. Grzegorza.
 11. Jako parafia organizujemy wyjazd wakacyjny w Pieniny koło Niedzicy dla dzieci wieku od 8 do 16 lat. Termin: 18 – 23 lipca br. W programie: wycieczka w góry, rejs statkiem po zalewie Czorsztyńskim, spływ Dunajcem, park linowy, rowery, termy i boisko do zabawy. Koszt 1100 zł. Bliższe informacje i zapisy u ks. Proboszcza.

Wszystkim Parafianom i gościom
życzymy odważnego wejścia w czas Wielkiego Postu.
Szczęść Boże

Będzie...

02-07 9:00 - 13:30
Pielgrzymka Wynagradzająca


Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa