Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

2022-03-13 II Niedziela Wielkiego Postu 2022

 1. Od dziś do środy włącznie przeżywać będziemy rekolekcje parafialne dla wszystkich. Rekolekcje prowadzi o. Wojciech Jędrzejewski (dominikanin). Zasadnicze godziny rekolekcyjne dzisiaj w porządku niedzielnym. Natomiast od jutra do środy nauczania rekolekcyjne będą na Mszach św. o godz. 7:00, 10:00, 18:00 i 19:30 . W poniedziałek na godz. 10:00 zapraszamy Margaretki, SWŚ i Róże różańcowe. We wtorek na 10:00 – osoby starsze, chore i samotne. W środę zaś na 10:00 - mamy z małymi dziećmi. W środę będziemy zbierać ofiary na potrzeby ewangelizacyjne Ojca Rekolekcjonisty. Program rekolekcji jest dostępny na stronie internetowej naszej parafii i na stoliku pod chórem.
 2. Każdego dnia o godz. 17:15 zapraszamy do modlitwę różańcową o pokój na świecie (w środę o 17:00).
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w środę (III środa miesiąca) - na nabożeństwie do Matki Bożej Płaszowskiej o godz. 17:30 modlić się będziemy szczególnie za małżonków pragnących potomstwa. O 18:00 Eucharystia w tej intencji. Natomiast po Mszy św. zapraszamy wszystkich chętnych do Domus Mater na spotkanie z cyklu „Naprotechnologia na co dzień”. Będzie wykład a następnie dyskusja i możliwość zadawania pytań w kręgu tematyki płodności i problemów z nią związanych.
  • w sobotę – uroczystość św. Józefa, oblubieńca NMP
 4. Uwaga Parafianie! Na obecną chwilę wstrzymujemy przyjmowanie środków chemicznych i odzieży. Przyjmujemy natomiast żywość trwałą. Po opanowaniu sytuacji na pewno będziemy informować co dalej. Natomiast zwrócono się do nas z prośbą o pomoc organizatorzy wsparcia dla żołnierzy ukraińskich. Chodzi o środki finansowe na 300 par butów żołnierskich, karimaty turystyczne, śpiwory, latarki czołowe, opaski uciskowe, bielizna termoaktywna. Dalej też szukamy rodzin, które przyjęłyby uchodźców pod swój dach.. Bliższe informacje u ks. Proboszcza.
 5. Spotkanie Margaretek w środę po Mszy św. wieczornej.
 6. Od przyszłej niedzieli osoby zrzeszone w parafialnej „Caritas” będą rozprowadzać baranki wielkanocne, ozdoby i palmy na Niedzielę Palmową. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie dla potrzebujących parafian. Można złożyć dar do skarbonki z napisem „Caritas”.
 7. Mamy następne nowe ławki w prezbiterium. Teraz przyszła kolej na odnowienie konfesjonałów. Dziękujemy tym, którzy składają ofiary na ten cel.
 8. W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin ś.p Marek Sosin. Prośmy dla niego o wieczną radość w niebie.

Wszystkim Parafianom i gościom
życzymy owocnego przeżywania Wielkiego Postu.
Boże błogosławieństwo i wstawiennictwo Matki Bożej
pomoże nam wypełniać dobre postanowienia.
Szczęść Boże!

Będzie...

02-07 9:00 - 13:30
Pielgrzymka Wynagradzająca


Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa