Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

2022-03-20 III Niedziela Wielkiego Postu

 1. Z wielką radością podejmujemy dziś kleryków z naszego Seminarium Misyjnego w Stadnikach wraz z wychowawcą ks. Adamem Pastorczykiem. Dziękujemy za Słowo Boże i świadectwo wiary wysłanników naszego Seminarium.
 2. W ostatnim tygodniu przeżyliśmy Rekolekcje Wielkopostne. Cały czas zachęcamy do akcji „Przyprowadź kogoś do Jezusa”, czyli „omadlanie” i wspieranie tych, których chcemy pozyskać dla Jezusa. Symboliczne kartki z imionami osób, które mamy wspomagać modlitwą, są ciągle przy ołtarzu MB Płaszowskiej. Radością dla nas są również przeżywane od wczoraj do dziś rekolekcje dla dzieci, tzw. Kurs Dzieci Króla, który prowadzi nasza Szkoła Nowej Ewangelizacji.
 3. Nabożeństwa w Wielkim Poście:
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym
  • Droga Krzyżowa
 4. W tym tygodniu przypada:
  • IV środa miesiąca - na nabożeństwie do Matki Bożej Płaszowskiej o godz. 17:30 modlić się będziemy za mężczyzn naszej parafii i tych, którzy bronią pokoju na Ukrainie. O 18:00 Eucharystia w ich intencji.
  • w piątek – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Adoracja dzienna w tym dniu będzie miała charakter wynagradzający za grzechy przeciwko życiu. O godz. 18:00 Msza św. w intencji dzieci nienarodzonych i osób zrzeszonych w duchowej adopcji. Na stoliku pod chórem są deklaracje przyłączenia się do duchowej adopcji dziecka, którego życie jest zagrożone. Wypełnioną deklarację należy przynieść na Mszę św. wieczorną w piątek.
 5. Parafialny zespół „Caritas” rozprowadza dziś baranki wielkanocne, ozdoby i palmy na Niedzielę Palmową. Dochód przeznaczony jest dla potrzebujących parafian i na uchodźców z Ukrainy. Można ofiarować artykuły spożywcze, przynosząc ją do kościoła, zakrystii czy kancelarii. Można też złożyć dar do skarbonki z napisem „Caritas”. Nie przyjmujemy odzieży. Prosimy również o zgłaszanie do zakrystii rodzin z Ukrainy, które są w naszych domach na paczki świąteczne. Chcemy nie pominąć nikogo, kto jest w trudnej sytuacji.
 6. Od poniedziałku do piątku o godz. 15:00 modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia a zaraz po niej Spowiedź sakramentalna do godz. 16:00. Każdego dnia o godz. 17:15 zapraszamy do modlitwę różańcową o pokój na świecie (w środę o 17:00).
 7. W środę o godz. 10:00 w kaplicy zakonnej Domus Mater - Droga Krzyżowa Matecznika.
 8. Ks. Przemek dziękuje osobom, które wsparły finansowo i rzeczowo ukraińskich żołnierzy. W przeliczeniu na środki finansowe to około 6000 zł. Można się jeszcze włączyć w to dzieło. Informacje u ks. Proboszcza.
 9. Apel Przewodniczącego Konf. Episkop. Polski.
 10. Adoracja bez granic.

Wszystkim Parafianom i gościom
życzymy owocnego czasu Wielkiego Postu.
Szczęść Boże!

Będzie...

02-07 9:00 - 13:30
Pielgrzymka Wynagradzająca


Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa