Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

2022-03-27 IV Niedziela Wielkiego Postu 2022

 1. W tym tygodniu przypada:
  • V środa miesiąca - na nabożeństwie do Matki Bożej Płaszowskiej o godz. 17:30 modlić się będziemy o pokój na Ukrainie.
  • I piątek ‒ Msze św. wynagradzające o godz. 7:00 i 18:00. Spowiedź Święta pół godziny przed każdą Mszą św. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Sercańskiej Wspólnoty Świeckich. Odwiedziny chorych będą przed Świętami - 13 kwietnia od godz. 8:00.
  • I sobota miesiąca – Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi rano o godz. 7:00 i nabożeństwo Pięciu pierwszych Sobót miesiąca.
 2. „Od czwartku do soboty” pod takim tytułem trwa kolejna edycja adoracji nieustannej. Zachęcamy do osobistej modlitwy w intencji pokoju na świecie w dzień i w nocy przez te dni.
 3. Od poniedziałku do piątku o godz. 15:00 modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia a zaraz po niej Stały Konfesjonał, czyli Spowiedź sakramentalna do godz. 16:00. Każdego dnia o godz. 17:15 zapraszamy do modlitwę różańcową o pokój na świecie (w środę i w piątek o 1700).
 4. Parafialny zespół „Caritas” rozprowadza dziś baranki wielkanocne, ozdoby i palmy na Niedzielę Palmową. Dochód przeznaczony jest dla potrzebujących parafian i na uchodźców z Ukrainy. Można ofiarować artykuły spożywcze, przynosząc ją do kościoła, zakrystii czy kancelarii. Nie przyjmujemy odzieży. Prosimy również o zgłaszanie do zakrystii rodzin z Ukrainy, które są w naszych domach na paczki świąteczne. Nie chcemy pominąć nikogo.
 5. W tym tygodniu odbędą się spotkania formacyjne kandydatów do Bierzmowania z klas 8. We wtorek klasy 8 a, b, c, w środę natomiast klasy 8 e i f oraz wszyscy kandydaci spoza szkoły nr 47. Spotkania odbędą się w sali parafialnej przy kościele o godz. 19:00.
 6. Dziękujemy za ofiary na funkcjonowanie wspólnoty parafialnej o raz na renowację ławek i konfesjonałów. Ofiary na działanie parafii i na uchodźców można składać drogą elektroniczną przez wpłatomat w kościele, konto parafialne, tacę, czy przez skarbony.

Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas każdego dnia,
a Matka Boża Płaszowska wyprasza potrzebne łaski
w tym szczególnym czasie.

Szczęść Boże!

Będzie...

02-07 9:00 - 13:30
Pielgrzymka Wynagradzająca


Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa