Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

2022-04-03 5. Niedziela Wielkigo Postu

 1. Przed kościołem parafialny zespół „Caritas” rozprowadza baranki wielkanocne, ozdoby i palmy na Niedzielę Palmową. Prosimy jeszcze o artykuły spożywcze dla potrzebujących z naszej parafii i rodzin z Ukrainy.
 2. W tym tygodniu odbędą się spotkania formacyjne kandydatów do Bierzmowania z klas 7: we wtorek kl. 7 a, b i c, w środę klasy 7 d i e oraz kandydaci spoza szkoły nr 47. Spotkania będą w sali duszpasterskiej o godz. 19:00.
 3. W tym tygodniu przypada I w środa miesiąca – na nabożeństwie do Matki Bożej Płaszowskiej o godz. 17:30 w tym dniu, modlić się będziemy za małżeństwa i rodziny naszej parafii i rodziny z Ukrainy. O 18:00 Eucharystia w tej intencji. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Józefa.
 4. Droga Krzyżowa Matecznika w środę o godz. 10:00, a po niej przygotowanie palm z dziećmi.
 5. Odwiedziny chorych będą w najbliższy piątek, 8 kwietnia od godz. 8:00.
 6. W Piątek na godz. 20:00 zapraszamy na Drogę Krzyżową z pieśnią pasyjną w wykonaniu naszego chóru parafialnego „Recto Tono”.
 7. W sobotę 9 kwietnia na Mszy św. o godz. 18:00 zakończymy kolejną Edycję Adoracji Nieustannej. Już dziś dziękujemy za modlitwę podczas tej adoracji, która jest ofiarowana w intencji: O pokój w Ukrainie. O godz. 19:30 w sobotę - Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z wstawiennictwem MB Płaszowskiej.
 8. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa upamiętniająca uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Podczas Każdej Mszy św. będziemy święcić palmy przyniesione do kościoła.
 9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18:00, a więc około 18:45 wyruszy Droga Krzyżowa z naszego Kościoła do parafii MB Fatimskiej. Zapraszamy rodzinnie i indywidualnie na to wyjątkowe pasyjne przeżycie.
 10. Od poniedziałku do piątku o godz. 15:00 modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia a zaraz po niej Spowiedź sakramentalna do godz. 16:00.
 11. Zachęcamy do czytania prasy. W Gościu Niedzielnym: Sanktuarium na trudne czasy, w Niedzieli artykuł: „Głos armat i modlitwa” – o potędze modlitwy o pokój.
 12. Dziękujemy za ofiary na funkcjonowanie materialne wspólnoty parafialnej. W przyszłą niedzielę z taca „Dar Serca” przeznaczona będzie na renowację konfesjonałów.

Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas każdego dnia,
a Matka Boża Płaszowska wyprasza potrzebne łaski w tym szczególnym czasie.
Szczęść Boże!

Będzie...

02-07 9:00 - 13:30
Pielgrzymka Wynagradzająca


Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa