Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

2022-04-24 II Niedziela Wielkanocna - Miłosierdzia Bożego

 1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. O godz. 15:00 Uroczysta Koronka do Bożego Miłosierdzia w naszym kościele. Dzisiaj rozpoczyna się 78 Tydzień Miłosierdzia. Dziękujemy wam za wszelką aktywność dla potrzebujących. Znakiem szczególnym wrażliwości na innych jest nasza parafialna lodówka, do której wielu przynosi żywność. Dziękujemy osobom z naszego parafialnego zespołu Caritas i tym wszystkim, którzy wspierają wszelkie inicjatywy na rzecz potrzebujących. Bardzo potrzebujemy dalszego zaangażowania dla uchodźców z Ukrainy. Potrzebne są art. spożywcze ale i chemiczne i inne. Można przynosić rzeczy do zakrystii i kancelarii a nawet do kościoła.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18:00 (czyli gdzieś około 1845) zapraszamy na koncert chóru Krakow Gospel Choir (czyt. Kłajer). Podczas koncertu usłyszymy radosne pieśni o Zmartwychwstaniu w języku polskim i angielskim. Zapraszamy!
 3. Jutro (poniedziałek - 25 kwietnia) całodzienna adoracja będzie miała charakter wynagradzający za grzechy przeciwko życiu. Zapraszamy do przyłączenia się do tej akcji modlitewnej, która zakończy się Mszą Świętą o godz. 1800 w tej samej intencji. Do tej modlitwy przyłączamy się przez przybycie na adorację z intencją wyżej wymienioną. Można potwierdzić swoją obecność przez zapisanie się na konkretną godzinę adoracji przez formularz na stronie internetowej. Patronatem medialnym tego wydarzenia jest "Nasz Dziennik".
 4. W tym tygodniu przypada:
  • w poniedziałek – Święto, św. Marka Ewangelisty
  • we wtorek – Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski
  • w środę (IV środa miesiąca) – o godz. 10:00 spotkanie matecznika. O godz. 17:30 na Nabożeństwie do MB Płaszowskiej modlić się będziemy za mężczyzn naszej wspólnoty. O 18:00 Eucharystia w tej intencji.
  • w piątek – Święto, św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy
 5. Spotkania kandydatów do bierzmowania z klas 8 a, b, c, d w najbliższy wtorek, natomiast klasa 8 e i nieuczęszczający do SP nr 47 w środę. Spotkania w sali parafialnej o godz. 19:00.
 6. W przyszła niedzielę rozpoczyna się XIV Tydzień biblijny. Osoby chętne do stworzenia Kręgu biblijnego mogą zgłaszać się do Ks. Proboszcza.

Wszystkim Parafianom i Gościom
zyczymy radosnego doświadczania Miłosierdzia Bożego
w codzienności.
Szczęść Boże!

Będzie...

...nic na ten moment.

Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa