Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

2024-05-12 VII Niedziela Wielkanocna - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

 1. Każdego dnia zapraszamy na nabożeństwa majowe o godz. 17:30. Przed majówką o godz. 17:00 – różaniec o pokój na świecie.
 2. W dniu wczorajszym dzieci z klas III przeżywały Uroczystość I Komunii Świętej. Od jutra będą uczestniczyć w „Białym Tygodniu”. Natomiast w przyszłą sobotę dzieci z klas IV będą przeżywać rocznicę I Komunii Świętej.
 3. W tym tygodniu przypada:
  • we wtorek -Święto św. Macieja, apostoła
  • w środę (III środa miesiąca) – Podczas nabożeństwa o 17:30 modlić się będziemy o dar potomstwa dla małżeństw. O godz. 18:00 Eucharystia w tej intencji.
  • w czwartek – Święto św. Andrzeja Boboli, głównego patrona Polski.
  • w sobotę – Wigilia Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy na Czuwanie przed tym wydarzeniem. Rozpoczęcie o 19:30. W programie: o godz. 20:00 – konferencja, 20:45 – Msza św., 21:45 – uwielbienie i modlitwa wstawiennicza o Dary Ducha św.
 4. Zapraszamy młodzież z klas 8 i 7 przygotowującą do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania do udziału w nabożeństwach majowych i Nowennie przed Zesłaniem Ducha Świętego.
 5. Fundacja Profeto prowadzi portal profeto.pl oraz Radio. W wyniku niesprawiedliwych działań podjętych przez władze zostały zablokowane konta fundacji, co powoduje ogromne ryzyko likwidacji dzieł ewangelizacyjnych prowadzonych przez fundację. W przyszłą niedzielę fundacja będzie gościć w naszej parafii z własną książkami, kawą i innymi artykułami, które będzie można zakupić i wesprzeć ich w prowadzeniu tych dzieł. Zachęcamy do pomocy!
 6. Dziękujemy za ofiary przesyłane na funkcjonowanie parafii i na Ukrainę. Chcemy w maju kolejny transport z pomocą dla żołnierzy i ich rodzin.
 7. Parafia MB Fatimskiej na Małym Płaszowie zaprasza dziś na godz. 19:00 na koncert muzyki gospel w ramach uroczystości odpustowej. Zapraszamy.
 8. Po każdej Mszy Św. w dniu dzisiejszym, wolontariusze Misji Ukraina zbierają ofiary na rzecz organizacji rekolekcji dla dzieci na Ukrainie i proszą o wsparcie…
 9. Czytajmy prasę katolicką.

Niech Chrystus Wstępujący do nieba obdarzy nas swoim błogosławieństwem,
a Matka Boża Płaszowska wyprasza potrzebne łaski.
Szczęść Boże!

Poniżej zamieszczamy linki do istotnych informacji z życia parafii. Jeśli ich nie widzisz kliknij [ TU ]

Ostatnie zdjęcia

Powitanie nowego proboszcza 2024

Nowy gospodarz 2024
7 lipca 2024

Pożegnanie

Pożegnanie księży
30 czerwca 2024

In

Instalacja odgromowa 2024
15 maja 2024

Festyn - wiosna 2024

Festyn - wiosna 2024
9 czerwca 2024

Odpust Parafialny 2024

Odpust parafialny 2024
9 czerwca 2024


Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa