Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

2024-05-19 Uroczystość Zesłania Ducha Św.

 1. W dniu wczorajszym dzieci z klas IV przeżywały rocznicę I Komunii Świętej. Natomiast w najbliższy czwartek o godz. 18:00, będziemy przeżywać Bierzmowanie młodzieży z naszej wspólnoty parafialnej. Zapraszamy rodziców, dziadków, rodzinę oraz parafian na to szczególne wydarzenie. Sakramentu udzieli Ks. Bp Robert Chrząszcz.
 2. Fundacja Misja Ukraina dziękuje za wsparcie z zeszłej niedzieli. Zebrano 5328 zł.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – Święto NMP Matki Kościoła – drugi dzień Świąt Zesłania Ducha Świętego.
  • w środę (IV środa miesiąca) – o godz. 10:00 kolejne spotkanie matecznika w temacie: „Nabożeństwo majowe z dzieckiem”. O godz. 17:30 na Nabożeństwie majowym modlić się będziemy za mężczyzn naszej parafii.
  • w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. O 23:00 – Godzina Święta.
  • w piątek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.
  • w przyszłą niedzielę – Uroczystość Najświętszej Trójcy. O godz. 19:00 w tym dniu zapraszamy na koncert pieśni maryjnych w wykonaniu naszego chóru Recto tono.
 4. Spotkanie dzieci, które będą sypać kwiaty podczas procesji Bożego Ciała i ich rodziców w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12:00.
 5. W niedzielę (9 czerwca) będziemy przeżywać Odpust ku czci NSPJ. W tym dniu od godz. 14:00 będzie Festyn parafialny – „Wszyscy jesteśmy dziećmi” przy współpracy z Domem Kultury Płaszów. Będzie dużo zabawy i dużo pyszności. Zapraszamy do wsparcia festynu przez ofiary, ciasto i konkretną pomoc. Prosimy o tzw. fanty, do zabawy, w której będą cenne nagrody.. Już dziś rezerwujmy czas na 9 czerwca.
 6. Spotkanie rady parafialnej w poniedziałek - 27 maja o godz. 19:00.
 7. Uwaga rodzice! Zapraszamy dzieci (dziewczynki i chłopców) z klas od 3 do 5 na tygodniowe Wakacje z Bogiem tzw. Oaza na start w dniach od 8 do 14 lipca w Czchowie. Koszt 750 zł. Zapisy na stronie krakow.oaza.pl w zakładce rekolekcje. Bliższe informacje u ks. Zenona i pani Pauliny ze scholii. Dobrze by było by uformowała się grupa z naszej parafii.
 8. Zapraszamy młodzież na 30 Sercańskie Dni Młodych do Pliszczyna w ostatni tydzień czerwca. Zapisy i bliższe informacje u ks. Grzegorza.
 9. Przedstawiciele Fundacji Profeto dniu dzisiejszym rozprowadzają w naszej parafii książki, kawę i inne artykuły, które można zakupić i wesprzeć trudną sytuację fundacji. Zachęcamy do pomocy!

Wszystkim Parafianom i gościom życzymy Błogosławieństwa Bożego
i opieki MB Płaszowskiej.

Poniżej zamieszczamy linki do istotnych informacji z życia parafii. Jeśli ich nie widzisz kliknij [ TU ]

Ostatnie zdjęcia

Powitanie nowego proboszcza 2024

Nowy gospodarz 2024
7 lipca 2024

Pożegnanie

Pożegnanie księży
30 czerwca 2024

In

Instalacja odgromowa 2024
15 maja 2024

Festyn - wiosna 2024

Festyn - wiosna 2024
9 czerwca 2024

Odpust Parafialny 2024

Odpust parafialny 2024
9 czerwca 2024


Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa