Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

2024-02-06 9. Niedziela Zwykła

 1. Z racji Oktawy Bożego Ciała do czwartku włącznie na godz. 17:30 zapraszamy na procesje eucharystyczne połączone z nabożeństwem czerwcowym. Zapraszamy dzieci po I Komunii św. w białych strojach, także młodsze dzieci do sypania kwiatów i do dzwonienia. Kto z parafian mógłby ofiarować płatki kwiatów do sypania w czasie procesji prosimy o przyniesienie ich i włożenie do kosza, który znajduje się przy wyjściu z kościoła. W czwartek na zakończenie oktawy poświęcimy wianki a dzieci otrzymają słodki podarunek.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.
  • w środę – (I środa miesiąca) - o godz. 17:30 podczas Nabożeństwa i na Eucharystii wieczornej będziemy modlić sięza małżeństwa i rodziny naszej parafii. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Józefa.
  • w piątek (I Piątek miesiąca) - Uroczystość NSPJ. Msze św. w tym dniu w naszym kościele o godz. 7:00, 16:30 i 18:00. Odwiedziny chorych od godz. 8:00. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 3. Zapraszamy na kolejne spotkanie uwielbieniowe „z ufnością przy Tronie”, które odbędzie się w czwartek, 6 czerwca o godz. 19:30. Gościem będzie Grzegorz Miecznikowski, który podzieli się świadectwem swojego wyjścia z nałogów i uzdrowienia z choroby nowotworowej.
 4. W przyszłą niedzielę (9 czerwca) przeżywać będziemy Uroczystość Odpustową ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. w porządku niedzielnym. Na mszy św. o godz. 12:00 modlić się będziemy w intencji ks. Proboszcza z okazji 25 - lecia święceń kapłańskich. Po Mszy św. o procesja Eucharystyczna. Przygotowanie do tej Uroczystości spełnimy przez uczestnictwo w nabożeństwach czerwcowych i indywidualną adorację.
 5. Również w przyszłą niedzielę od godz. 14:00 odbędzie się też Rodzinny Festyn Parafialny. W programie: bangi, zamki dmuchane, ściana wspinaczkowa i wiele konkursów. Będzie dużo zabawy i dużo pyszności. Między innymi: kiełbaska chłopska i żurek domowy i bigos dworski. Prosimy o tzw. fanty, do zabawy fantowej, w której będą cenne nagrody. Podczas festynu będzie między innymi wydarzenie pod nazwą „Mam talent”. Jeśli ktoś ma szczególne zdolności, będzie mógł je zaprezentować. Kontakt w tej sprawie u ks. Grzegorza. Szczegóły na plakatach w gablocie i na parafialnej stronie internetowej. Osoby, które ofiarują ciasto i owoce proszone są by przynieść je przed południem lub podczas festynu. Zapraszamy.
 6. Wyjazd na spotkanie Margaretek do Kalwarii Zebrzydowskiej w sobotę, 8 czerwca o godz. 7:30.
 7. W najbliższą sobotę Harcerze zapraszają Seniorów i ich pociechy (w wieku od 6 lat) na międzypokoleniowe zajęcia artystyczne do Domu Kultury „Klub Płaszów”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15:00 i będzie trwało około półtorej godziny.
 8. Beatyfikacja ks. Michała Rapacza odbędzie się w sobotę – 15 czerwca w Łagiewnikach. Zapisy na wejściówki na beatyfikację w zakrystii.
 9. Zapraszamy dzieci z klas od 3 do 5 na tygodniowe Wakacje z Bogiem w dniach od 8 do 14 lipca w Czchowie. Zapisy na stronie krakow.oaza.pl..
 10. Są jeszcze miejsca na wyjazd do Medjugorie od 22 do 29 czerwca. Zapisy u ks. Proboszcza. Spotkanie organizacyjne dla wyjeżdżających do Medjugorie – dziś, o godz. 13:00 w sali duszpasterskiej.
 11. Zapraszamy młodzież na Sercańskie Dni Młodych do Pliszczyna w ostatni tydzień czerwca. Zapisy i bliższe informacje u ks. Grzegorza.
 12. Dziękujemy za ofiary na funkcjonowanie parafii i na Ukrainę. W najbliższym czasie zostanie dokończony remont dzwonnicy.

Niech Serce Jezusa, dobroci i miłości pełne,
wszystkim nam błogosławi.
Szczęść Boże.

Poniżej zamieszczamy linki do istotnych informacji z życia parafii. Jeśli ich nie widzisz kliknij [ TU ]

Ostatnie zdjęcia

Powitanie nowego proboszcza 2024

Nowy gospodarz 2024
7 lipca 2024

Pożegnanie

Pożegnanie księży
30 czerwca 2024

In

Instalacja odgromowa 2024
15 maja 2024

Festyn - wiosna 2024

Festyn - wiosna 2024
9 czerwca 2024

Odpust Parafialny 2024

Odpust parafialny 2024
9 czerwca 2024


Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa