Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

2010-03-28 Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

 1. W liturgii Kościoła wspominamy pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Podczas każdej Mszy św. święcimy palmy i wsłuchujemy się w opis Męki Pańskiej. Uroczyste poświęcenie palm na Mszy św. o godz. 12:00 w kościele. Ostatnie Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym, na które serdecznie zapraszamy, zostaną odprawione o godz. 17:00 w kościele, a w kaplicy o 17:30.
 2. Dzisiaj ulicami parafii odbędzie się Droga krzyżowa. Rozpoczęcie o godz. 19:30 w kościele. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tym wyjątkowym nabożeństwie wielkopostnym.
 3. Wczoraj w Bazylice Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach dziewięciu przedstawicieli z naszej parafii: Jan Glina, Mirosław Krzuś, Ireneusz Milc, Wiesław Rogulski, Tadeusz Stanisławczyk, Jerzy Starczyński, Tomasz Wiącek, Marek Wajda i Antoni Wróbel po odpowiednim przygotowaniu przyjęło z rąk ks. kard. Stanisława Dziwisza Metropolity Krakowskiego błogosławieństwo do posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej. Cieszymy się, że będą swoją posługą pomagać chorym w naszej parafii. Życzymy Wam Drodzy Nadzwyczajni Szafarze Bożego błogosławieństwa i życzliwości parafian.
 4. Informujemy, że okazja do spowiedzi będzie w kościele parafialnym w poniedziałek, wtorek i środę: od 6:30 do 8:00 i od 17:00 do 19:00. Wykorzystajmy te pierwsze trzy dni Wielkiego Tygodnia, żeby z czystym sercem uczestniczyć w Liturgii Triduum Paschalnego.
 5. Spotkanie dla młodzieży gimnazjalnej klas I i II odbędzie się w poniedziałek i wtorek o godz. 16:30.
 6. Dziękujemy wszystkim tym, którzy złożyli dary w naturze dla potrzebujących z naszej parafii. Można złożyć jeszcze ofiary pieniężne do skarbonek w kościele i w kaplicy.
 7. Nowenna do MB Płaszowskiej zostanie odprawiona w środę o godz. 17:30.
 8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy złożyli ofiarę na budowę nowego kościoła. Do naszych rodzin przychodzą przedstawiciele parafii i proszą o ofiary kwartalne na budowę nowej świątyni. Proszę przyjmijcie ich życzliwie. Dziękujemy Osobom, które te ofiary zbierają.
 9. Kancelaria czynna w Wielkim Tygodniu tylko we wtorek od godz. 16:00 do 18:00
 10. Odwiedziny chorych w Wielki Czwartek od godz. 8:00.
 11. We Wielką sobotę 3 kwietnia przypada dzień imienin naszego Księdza Ryszarda Misia. Mszę św. imieninową odprawi Ksiądz Ryszard w Niedzielę Wielkanocną o godz. 12:00. Już dzisiaj polecamy pamięci modlitewnej Drogiego Solenizanta i zapraszamy na imieninową Eucharystię.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich.
 13. Wkraczamy w Wielki Tydzień. Przeżyjmy go tak, jak powinien przeżywać go człowiek wierzący, a więc godnie, po chrześcijańsku. Niech Triduum Paschalne, które rozpoczyna się od wieczornej Mszy Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, ma swoje centrum w Wigilii Paschalnej i kończy się nieszporami w Niedzielę Zmartwychwstania – będzie dla nas czasem szczególnego zagłębienia się w Misterium Paschalne. Wszystkie ceremonie związane z Triduum Paschalnym będziemy uroczyście przeżywać jako jedna wspólnota w kościele parafialnym.

Będzie...

...nic na ten moment.

Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa