Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

2010-04-04 Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

  1. Chrystus ZmartwychwstałyRADOSNE „ALLELUJA” rozbrzmiewa na naszych ustach i w naszych sercach. Niech radość WIELKIEJ NOCY dotrze do każdego ludzkiego serca. Niech będzie ona zadatkiem i zapowiedzią wiecznego świętowania ze Zmartwychwstałym Panem.

  2. Porządek Mszy św. w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego tak jak w każdą niedzielę. Zapraszamy na nieszpory świąteczne do kościoła na godz. 1730. Codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu pół godziny przed Mszami wieczornymi w kościele i w kaplicy.

  3. Jutro Drugi dzień świątecznyPoniedziałek Wielkanocy jest to dzień, w którym co roku w naszych świątyniach zbierane są ofiary na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Msze św. będą odprawione jak w każdą niedzielę. Sakrament Chrztu będzie udzielany o godz. 1030. Cały tydzień przeżywamy jako Dzień Zmartwychwstania Pańskiego w ramach Oktawy Wielkanocy, stąd w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  4. Nowenna do MB Płaszowskiej w środę o godz. 1730, a do MB Fatimskiej w sobotę w kaplicy o 1730

  5. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania Uroczystości Wielkanocnych. Jego Eminencji Księdzu Kardynałowi Stanisławowi Nagiemu za przewodniczenie Liturgii Triduum Paschalnego i głoszone do nas jakże bogate Słowo Boże, Wszystkim Księżom Współpracownikom, Księżom ze Wspólnot Płaszowskich oraz Ojcom Trynitarzom za pomoc w Spowiedzi św. i zaangażowanie w Liturgii Triduum Paschalnego, Braciom Albertynom i Wspólnocie Fokolare za wspólną modlitwę. Dziękuję Ks. Piotrowi i Młodzieży za przygotowanie ołtarza adoracji. Ks. Michałowi i Młodzieży za przygotowanie Grobu Pańskiego, Ks. Piotrowi, dk. Łukaszowi, Lektorom i Ministrantom za piękną oprawę liturgii. Pani Organistce Iwonie Lis i Organiście Pawłowi Herodowi, Chórowi Parafialnemu Arturowi i Młodzieży Oazowej za muzyczne ubogacenie liturgii Triduum Paschalnego. Pani Marii Kamisińskiej za przystrojenie kwiatami ołtarzy i Grobu Pańskiego, Panu kościelnemu Wojciechowi Lisowi. Dziękujemy Wam Drodzy Parafianie za tak liczny udział w liturgii Triduum Paschalnego.

  6. Dziękujemy za złożone ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

  7. Serdecznie dziękujemy za złożone dary w naturze i za ofiarę pieniężną na rzecz potrzebujących. Dzięki Waszej ofiarności zostało przygotowanych kilkadziesiąt paczek rodzinom najbardziej potrzebującym. Dziękujemy Parafialnej Grupie Caritas za rozprowadzanie „Baranków Wielkanocnych”, palm i kartek świątecznych oraz za przygotowanie i rozwiezienie paczek świątecznych potrzebującym rodzinom z naszej parafii.

  8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiarę kwartalną na budowę nowego kościoła. Dziękujemy Osobom, które te ofiary zbierają. W przyszłą drugą niedzielę miesiąca będzie zbierana taca „dar serca” na budowę kościoła.

  9. Przyszła Niedziela Druga Wielkanocna obchodzona jest jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Główne Uroczystości odbędą się w Sanktuarium w Łagiewnikach. Od Wielkiego Piątku trwa nowenna do Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy do codziennego odmawiania Koronki.

Drodzy parafianie i mili goście
Radość rozlała się w sercach wszystkich miłujących Boga.
Życzmy sobie wzajemnie, aby Duch Zmartwychwstałego

Sługi Pańskiego na nowo ożywił nasze serca bogactwem wiary,
żarem miłości, mocą świadectwa i odwagą nowych ludzi.

Niech Zmartwychwstały uczyni każdy dzień świętem

Niech w naszym życiu zwycięży nadzieja
Niech wypełni je radość, pokój i miłość.

Tego Wam Życzą
Wasi księża duszpasterze

Będzie...

...nic na ten moment.

Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa