Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

2010-04-11 2 Niedziela Wielkanocy Miłosierdzia Bożego

  1. Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była Świętem Miłosierdzia. W tym dniu otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mojego. Wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego” Niech te słowa Chrystusa będą zaproszeniem dla nas, abyśmy dziękowali za Boże Miłosierdzie i sami wobec drugich byli miłosiernymi. Za świętą Faustyną apostołką Miłosierdzia Bożego wołajmy: Jezus ufam Tobie. Zapraszamy dziś na Koronkę do Miłosierdzia Bożego, którą odmówiona będzie w kościele o godz. 1500. Zachęcamy Was Drodzy parafianie, aby dziś w to wyjątkowe Święto nawiedzić Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

  2. Msza św. w intencji ofiar wczorajszej katastrofy w Smoleńsku zostanie odprawiona dzisiaj o godz. 1200 w kościele parafialnym.

  1. Dzisiaj ks. proboszcz Andrzej Gruszka głosi Słowo Boże w parafii św. Antoniego Padewskiego w Stopnicy, a ks. Artur Wójcikowski w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Stadnikach, w ramach zbierania funduszy na budowę nowego kościoła. Są to parafie prowadzone przez Księży Sercanów. Pamiętajmy w modlitwie o mieszkańcach tamtejszych parafii.

  2. Spotkanie dla młodzieży gimnazjalnej klas I i II odbędzie się w poniedziałek i wtorek o godz. 1630.

  3. Spotkanie dla młodzieży gimnazjalnej klas III odbędzie się o godz. 1845 w grupach: w poniedziałek gr. I, we wtorek, gr. II i w środę gr. III.

  4. Nowenna do MB Płaszowskiej w środę o godz. 1730, a do MB Fatimskiej w sobotę w kaplicy o 1730.

  5. Składam serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy złożyli ofiarę na budowę nowego kościoła zarówno Tym, którzy uczynili to indywidualnie czy też na ręce przedstawicieli parafii. Dziękujemy szczególnie Osobom, które te ofiary pieniężne zbierają. Dziękuję dzisiaj za ofiary „Dar serca”.

  6. W nocy z 24 na 25 kwietnia, Księża Sercanie organizują w Sosnowcu Ogólnopolskie Czuwanie Młodzieży pod hasłem: "Na co nam ten Kościół"? Zapraszamy młodzież zrzeszoną w RSM i Oazie ale też wszystkich tych, którzy są zainteresowani wyjazdem do zapisywania się w zakrystii.

  7. 6 czerwca 2010 roku, na Placu Piłsudskiego w Warszawie odbędzie się uroczystość beatyfikacyjna ks. Jerzego Popiełuszki. Sługa Boży zostanie beatyfikowany jako męczennik za wiarę. Chętnych do wyjazdu na tę uroczystość prosimy o zapisywanie się w zakrystii do 18 kwietnia celem zamówienia kart wstępu oraz kart parkingowych.

  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są czasopisma dla dorosłych, młodzieży i dzieci.

O niepojęte i niezgłębione Miłosierdzie Boże,

Kto Cię godnie uwielbić i wysławić może,

Największy przymiocie Boga Wszechmocnego,

Tyś słodka nadzieja dla człowieka grzesznego.

Życzymy Wam Drodzy Parafianie i Goście

Błogosławieństwa Jezusa Miłosiernego.


Życzymy Wam Drodzy Parafianie i Goście

Błogosławieństwa Jezusa Miłosiernego.

Będzie...

...nic na ten moment.

Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa