Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

2010-04-18 3 Niedziela Wielkanocy

 1. Episkopat Polski ustanowił III Niedzielę Wielkanocną – Niedzielą Biblijną. Niech w naszych rękach, rodzinach pojawi się księga Pisma Świętego, a zawarte w niej Słowo życia stanie się dla nas codziennym Bożym Chlebem. Każdego dnia Adoracja Najświętszego Sakramentu na pół godziny przed Mszami wieczornym w kościele i w kaplicy.
 2. Dzisiaj ks. Michał Olszewski głosi Słowo Boże w parafii św. Stanisława, biskupa i męczennika w Binczarowej, prowadzonej przez Księży Sercanów w ramach zbierania funduszy na budowę nowego kościoła. Pamiętajmy w modlitwie o mieszkańcach tamtejszej parafii.
 3. W poniedziałek przypada trzecia rocznica wyboru Ojca Świętego Benedykta XVI. Zachęcamy do modlitwy w Jego intencji.
 4. Spotkanie dla młodzieży gimnazjalnej klas I i II odbędzie się w poniedziałek i wtorek o godz. 16:30.
 5. Spotkanie dla młodzieży gimnazjalnej klas III odbędzie się o godz. 18:45 w grupach: w poniedziałek gr. I, we wtorek, gr. II i w środę gr. III.
 6. Nowenna do MB Płaszowskiej w środę o 17:30, a do MB Fatimskiej w sobotę w kaplicy o 17:30.
 7. W tym tygodniu czcić będziemy:
  • W piątek – Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski
  • W niedzielę – Święto św. Marka. ewangelisty. Jest to zarazem dzień imienin naszego Księdza Marka Iwańskiego. Mszę św. imieninową odprawi Ksiądz Marek w niedzielę 25 kwietnia o godz. 12:00. Już dzisiaj polecamy pamięci modlitewnej Drogiego Solenizanta i zapraszamy na imieninową Eucharystię.
 8. Przyszła IV Niedziela Wielkanocna jest Niedzielą Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona kwartalne dni modlitw o powołania kapłańskie. W sobotę 24 kwietnia będzie dzień otwarty w Wyższym Seminarium Duchownym w Krakowie przy ul. Podzamcze 8. Rozpocznie się ono o godz. 14:30. W programie Msza św., rozmowa z klerykami, możliwość rozmowy z ojcem duchownym i księżmi przełożonymi oraz koncert w wykonaniu kleryków. Serdecznie zachęcam, aby w trwającym Roku Kapłańskim odwiedzić seminarium. Osoby wybierające się na dzień otwarty proszone są o powiadomienie o swoim przybyciu: tel 12 423 13 99. W przyszłą niedzielę taca będzie zbierana na Seminarium Misyjne Księży Sercanów w Stadnikach.
 9. W sobotę 24 kwietnia w Bazylice Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach odbędzie się VII Ogólnopolska Pielgrzymka Pracowników i Wolontariuszy Caritas w Polsce. Rozpoczęcie o godz. 10:30, Msza Święta o godz. 12:00. Zapraszamy do udziału w tej pielgrzymce.
 10. W dniach od 22 – 23.05.2010 r. organizujemy pielgrzymkę na trasie: Henryków, Krzeszów, Jelenia Góra, Książ. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii.
 11. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy złożyli ofiarę kwartalną na budowę nowego kościoła.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich, szczególnie poświęconych tragedii pod Smoleńskiem.
 13. Wczoraj odbyły się Uroczystości Żałobne w Warszawie w intencji Wszystkich Ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Dzisiaj w Krakowie odbywają się Uroczystości Pogrzebowe Prezydenta Rzeczypospolitej Lecha Kaczyńskiego i jego Małżonki Marii Kaczyńskiej. Modlitwą ogarnijmy wszystkich tragicznie zmarłych: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Wszystkim Wam Drodzy Parafianie i Goście
życzymy obfitych łask Bożych na rozpoczynający się
nowy tydzień pracy i nauki.
Szczęść Boże!

Będzie...

...nic na ten moment.

Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa