Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

Napełnieni Bożą Miłością

Napełnieni Bożą Miłością „(…) Duch Święty dał mi doświadczyć Swojej obecności. Zamienił mój smutek w radość. Dał spokój, którego mi brakowało. Dostałam od Boga znak i wiem, że jestem Jego kochaną córką. Bóg jest wielką miłością i przychodzi w otwartości naszego serca oraz w pragnieniu Go”. Weronika

W dniach 8 – 10 marca w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Płaszowie po raz drugi odbył się Kurs Nowe Życie. Rekolekcje prowadziły dwie wspólnoty funkcjonującej w sercańskich parafiach Szkoły Nowej Ewangelizacji Najświętszego Serca Jezusowego – bełchatowska i krakowska. Dla posługujących był to czas doświadczenia jedności ducha w posłudze ewangelizacyjnej. Weekendowe spotkanie zgromadziło ponad 50 uczestników: między innymi z Krakowa, Bełchatowa, Warszawy, Łodzi, a nawet z Dublina.

Pan czeka na każdego

W grudniu 2018 r. zapadła decyzja, że w marcu 2019 r. zostanie zorganizowany kurs Nowe Życie. Budziły się wątpliwości, że może nie będzie chętnych, a wtedy trud przygotowań okaże się daremny, zwłaszcza, że dopiero w październiku odbyła się poprzednia edycja tego kursu. Jednak doszliśmy do wniosku, że jeśli Pan tego chce, to nie musimy się martwić o uczestników, On się o nich postara. Cała Wspólnota objęła modlitwą proces przygotowania do kursu, posługujących oraz przyszłych uczestników. Rozpoczęły się przygotowania, a wreszcie z dniem rozpoczęcia kursu 16 osób ze wspólnoty z Krakowa i 5 z Bełchatowa razem z księdzem Michałem i błogosławieństwem ks. proboszcza Zenona podjęło trud duchowej i organizacyjnej posługi. Wszyscy posługujący sami przeżywali ten kurs, doświadczali Bożej Miłości i w czasie jego trwania dzielili się obecnością Boga w każdej przestrzeni swojego życia. Duch Święty każdego dnia napełniał nas nadzieją i radością z możliwości posługi oraz z każdej przybyłej osoby.

To Jezus dźwiga mój krzyż

Od pierwszego dnia kursu Pan otwierał zamknięte serca, przemieniał je i umacniał. Uczestnicy doświadczali ojcowskiej Miłości Boga. Pan przychodził w Eucharystii i w swoim Słowie z pokojem i przebaczeniem, ocierał łzy, koił ból. Miłość Boża rozlewała się w sercach uczestników i posługujących.

„Najważniejszym doświadczeniem było spotkanie z kochającym Ojcem, już w piątek wieczorem. O tyle dla mnie ważne, że nigdy nie doświadczyłam miłości własnego ojca, alkoholika. Dzięki kursowi poznałam też wspaniałych ludzi - wielu okazało się też być moimi sąsiadami. To niesamowite, jak wspierające i kojące mogą być proste rozmowy z innymi ludźmi (takimi jak ja), którzy żyją blisko Boga i umieją pokazać inną perspektywę na życie, mój problem itp. Miłość Ojca, silna i wierna, pozwoli mi na nowo uwierzyć w to, że jestem kochana i odzyskać siły”

Asia

„Poznanie nowych ludzi, otwarcie się na Boga oraz umocnienie w wierze. Znalezienie wewnętrznego spokoju”.

Jan

„Przed kursem modliłam się o większą wiarę i miłość do Boga, chciałam jej doznać. Często miałam uczucie, że nie zasługuję na Jego miłość. Podczas spotkania, które odbyło się w pokoju Ojca, doświadczyłam Jego wielkiej i bezwarunkowej miłości. Od tego czasu utwierdziłam się w przekonaniu, że Bóg kocha mnie taką, jaka jestem. Poczułam jak miłość Boga wypełnia moje serce”.

Aneta

„Powierzyłam Panu swoje życie. Problemy życiowe i rodzinne tak mnie przytłaczały, że nie potrafiłam normalnie żyć, nie miałam siły z niczego się cieszyć czy rozmawiać z ludźmi ot tak, zwyczajnie. Moim sercem targała złość do wszystkich, żal do Boga, że tak bardzo mnie doświadcza – i dlaczego właśnie mnie? Każdego wieczoru kładłam się spać z płaczem i budziłam się z płaczem, że znowu muszę się borykać z tym wszystkim, co jest trudne i nie do uniesienia. Pan mnie z tym nie zostawił. Problemy nie zniknęły, ale ja oddałam je Panu. Kiedy sobie nie radzę, On pomaga mi nieść mój krzyż, a kiedy upadam, podnosi mnie i sam niesie mój krzyż. Odnalazłam sens mojego życia, sens cierpienia i dar służenia innym, radość bycia z innymi i dla innych”.

Uczestniczka

Miłość Boża rozlała się w sercach naszych

Cudowny weekend dla wielu uczestników, ale również dla osób, które posługiwały. Ponad 70 osób, prawie 3 dni refleksji i modlitwy, i niezwykłe doświadczenie wspólnoty. Pan otwierał nasze serca, burzył mury, przełamywał lody, a osoby, które nigdy wcześniej się nie znały, mogły rozmawiać o wszystkim, dzieliły się swoim życiem, problemami i doświadczeniem Bożej miłości. To niezwykłe, że to właśnie tutaj sąsiad poznał swojego sąsiada, z którym może znał się tylko z widzenia. Połączyła ich i nas Boża Miłość. Wszyscy poczuli wartość wspólnoty – obecność tych, którzy Cię nie ograniczają, nie zniewalają, ale dają wolność, wsparcie modlitewne, duchowe i radość bycia razem. Nikt nie powinien być sam – Wspólnota daje siłę do pokonywania trudności, wsparcie i obecność tych, którzy Cię rozumieją i akceptują i podążają przez życie za Jezusem i z Nim.

Spotykamy się w każdy wtorek o godz. 19:00 w sali przy parafii Księży Sercanów w Krakowie Płaszowie, na wspólnej modlitwie, słuchaniu Słowa Bożego, nauczaniu, a także wzajemnych rozmowach. Raz w miesiącu gromadzimy się przy Stole Pańskim na wspólnej Eucharystii.

Małgorzata Niedźwiecka

Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa