Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

SDM 2015

Jak co roku początek wakacji rozpoczęliśmy wspólnym wyjazdem na Sercańskie Dni Młodzieży. Hasłem tegorocznych spotkań było kontrowersyjne wydrążenie „Skazani na Miłość”. Czy na miłość, która przecież wypływa z wolności, można być skazanym, czyli poddanym wbrew swojej woli? Na to pytanie próbowaliśmy przez te dni odpowiedzieć.

Spotkania pod pliszczyńskim niebem odbyły się w dniach 29.06-04.07. Były to dni wypełnione codzienną Eucharystią, wieczornymi nabożeństwami, śpiewem, radością, konferencjami. Wśród zaproszonych w tym roku gości byli między innymi chrześcijańscy raperzy Full Power Spirit. Ogromne wrażenie na wszystkich obecnych zrobił też pokaz filmu „Najcenniejszy dar”. Na SDMie nie obyło się również bez święta radości i wieczornej dyskoteki prowadzonej przez grupę Projekt Wodzirej. W piątkowy wieczór zostaliśmy zaproszeni na nabożeństwo uznania Chrystusa za swojego Pana i Zbawiciela. Połączone one było z koncertem chóru Heaven Up. Lubelscy muzycy porwali wszystkich do wspólnej modlitwy uwielbienia.

Jak co roku, kilkoro z nas złożyło na ręce księdza prowincjała Dariusza Salamona podanie o rozpoczęcie formacji w Ruchu Sercańskie Młodzieży. W tym roku byli Ania Augustyn, Przemek Dziedzic, oraz Szymon Tyranowski. Serdecznie im gratulujemy!

Ale co dobre szybko się kończy. Na SDM też przyszedł koniec. I choć nie udało się do końca znaleźć odpowiedzi na pytanie, czy można być „Skazanym na Miłość”, ta jednak wyjechaliśmy z głębszą świadomością, że każdy z nas jest dla Boga kimś zupełnie wyjątkowym. 

Ruch Sercańskie Młodzieży
 
Ruch Sercańskiej Młodzieży

Zapraszamy na spotkania w czwartki od godz. 19:00.
Prowadzący ks. Grzegorz.

Ostatnie zdjęcia

Powitanie nowego proboszcza 2024

Nowy gospodarz 2024
7 lipca 2024

Pożegnanie

Pożegnanie księży
30 czerwca 2024

In

Instalacja odgromowa 2024
15 maja 2024

Festyn - wiosna 2024

Festyn - wiosna 2024
9 czerwca 2024

Odpust Parafialny 2024

Odpust parafialny 2024
9 czerwca 2024


Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa