Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

W naszej parafii

W naszej parafii istnieje 11 Róż Żywego Różańca:

  • 8 żeńskich,
  • jedna męska
  • jedna rodzinna
  • trzy w kościele MB Fatimskiej

rozaniecOpiekunem grupy jest ks. proboszcz Sławomir Knopik SCJ (w kościele parafianym) i ks. Florian Gruca (w kościele przy ul. Lipskiej)
W I niedzielę miesiąca na Mszy św. w kościele o godz. 7:00, a w kaplicy o 9:30 następuje zmiana tajemnic różańcowych oraz owoce Eucharystii szczególnie ofiarowane są w intencji wszystkich należących do Róż Żywego Różańca. Zachęcamy Drogich Parafian do włączenia się w to piękne dzieło modlitwy jakim jest Różaniec.

Sługa Boży Jan Paweł II o modlitwie różańcowej powiedział:

"Modlitwa różańcowa jest modlitwą człowieka za człowieka; jest modlitwą ludzkiej solidarności, modlitwą wspólną odkupionych, która odbija w sobie ducha i intencje pierwszej z odkupionych, Maryi, Matki i obrazu Kościoła; jest modlitwą za wszystkich ludzi świata i historii, żywych i umarłych, powołanych do tworzenia wraz z nami Ciała Chrystusa i do stania się wraz z Nim współdziedzicami chwały Ojca".

Jan Paweł II

 

Strony o różańcu:

Poniżej zamieszczamy linki do istotnych informacji z życia parafii. Jeśli ich nie widzisz kliknij [ TU ]

Ostatnie zdjęcia

Powitanie nowego proboszcza 2024

Nowy gospodarz 2024
7 lipca 2024

Pożegnanie

Pożegnanie księży
30 czerwca 2024

In

Instalacja odgromowa 2024
15 maja 2024

Festyn - wiosna 2024

Festyn - wiosna 2024
9 czerwca 2024

Odpust Parafialny 2024

Odpust parafialny 2024
9 czerwca 2024


Będzie...


Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa