Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

Pielgrzymka do Nowicjatu Księży Sercanów w Stopnicy

W tym dniu do Stopnicy przybyły w Pielgrzymce Ogólnokrajowej grupy SWŚ z całej Polski.
W spotkaniu uczestniczył także Krajowy Moderator ks. Józef Gaweł. Również z naszej parafii uczestniczyła grupa pod przewodnictwem naszego animatora Józefa Fądziela. Spotkanie wspólnoty rozpoczęło się Adoracją Najświętszego Sakramentu, następnie uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem ks. prowincjała Artura Saneckiego.

Po zakończeniu Mszy odbyła się prezentacja poszczególnych wspólnych, dokonana przez animatorów. Potem ks. rektor Sławomir Kamiński zaprosił wszystkich członków na posiłek. Było to wspaniała okazja do poznania nowicjatu, a także czas na rozmowę z siostrami i braćmi z innych wspólnot. Historię tego cudownego miejsca przedstawił nam ks. kustosz Stanisław Dadej. Pielgrzymowanie SWŚ należy już do tradycji. Są to tzw. Majówki. Spotkania stwarzają okazję do wyrażania naszej jedności ludzi świeckich żyjących duchowością sercańską. Jednocześnie zachęcają abyśmy uczyli się od Jezusa miłości i dobroci, a także mieć serce otwarte na wolę Ojca i innych ludzi.

Sercańska Wspólnota Świeckich

Sercańska Wspólnota Świeckich

"Pozostawiam wam największy skarb Najświętsze Serce Jezusa"
O. Leon Dehon

Znak SWŚ1.Charyzmat ruchu. Sercańska Wspólnota Świeckich (SWŚ) jest ruchem apostolskim, który prowadzi swoją działalność pod kierownictwem i w zależności od Polskiej Prowincji Księży Sercanów. Gromadzi ona ludzi świeckich, którzy przyjmując sercańską duchowość i misję jako fundament swojego życia, pragną aktywnie włączyć się w dzieło nowej ewangelizacji - budowania Królestwa Serca Jezusowego w świecie.

Więcej…

Świadectwo Eweliny

W moim życiu otrzymałam wiele Łask od Miłosiernego Boga. Pragnę się podzielić świadectwem jak Bóg prowadzi mnie poprzez życie, obdarza swą Miłością i troską.

Spoglądając na własne życie, widzę jak wiele wydarzeń jest nieprzypadkowych i jak Boża Opatrzność czuwa nade mną, prowadzi mnie, wskazuje właściwą drogę. Zwłaszcza wówczas, gdy przeżywałam w swym życiu różne momenty trudne, chwile pustki, samotności, ciemności, chwile gdy gubiłam właściwą drogę, Pan Jezus zawsze szukał mnie jak swej zagubionej owcy.

Więcej…

SWŚ w naszej parafii

Spotkania Sercańskiej Wspólnoty Świeckich odbywają się w I piątki miesiąca po Mszy św. wieczornej.
Opiekunem duchoweym jest ks. Jerzy.

Ostatnie zdjęcia

Powitanie nowego proboszcza 2024

Nowy gospodarz 2024
7 lipca 2024

Pożegnanie

Pożegnanie księży
30 czerwca 2024

In

Instalacja odgromowa 2024
15 maja 2024

Festyn - wiosna 2024

Festyn - wiosna 2024
9 czerwca 2024

Odpust Parafialny 2024

Odpust parafialny 2024
9 czerwca 2024Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa