Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

Na ratunek bezbronnym

Przyjęcie Duchowej Adopcji stanowiło główny punkt Uroczystości Zwiastowania Pańskiego - Dnia Świętości Życia w naszej Parafii.

Wspólna modlitwa rozpoczęła się od Adoracji Najświętszego Sakramentu, podczas której odmówiona została litania w intencji życia oparta na tekstach Starego Testamentu. Zebrani polecali Bogu także wszystkie osoby, które dopuściły się aborcji i prosiły o łaskę przebaczenia matkom i ojcom, którzy nie mieli odwagi przyjąć dziecka, które im Bóg powierzył. Po adoracji rozpoczęła się koncelebrowana Msza św., której przewodniczył ks. Proboszcz, a opiekun Duchowej Adopcji - ks. Bartosz wygłosił do zebranych krótką homilię.

Po kazaniu wszyscy, którzy chcieli przystąpili do ołtarza i podjęli Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą, przyrzekając systematyczną, codzienną modlitwę i wyrzeczenia, które podejmą przez najbliższe 9 miesięcy. W tym roku w naszej parafii w to piękno dzieło obrony życia poczętego włączyły się 64 osoby.

Więcej o Duchowej Adopcji


Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego

Czym jest duchowa adopcja

Jan Paweł II - obrońca życiaCo roku w święto Zwiastowania odbywa się uroczystość, na której wierni, chcący podjąć trud modlitwy w obronie życia gromadzą się wokół ołtarza i składają przyrzeczenie. Czym jest Duchowa Adopcja, kto może się jej podjąć i dlaczego warto to robić? Na te i inne pytania odpowieź w poniższym artykule.

Więcej…

Obrzęd duchowej adopcji

Jak wygląda uroczystość. Do czego zobowiązują się uczestnicy. Przedstawiamy przebieg uroczystości dla wszystkich chętnych.

Więcej…

Jan Paweł II w obronie życia

Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka
(Nowy Jork, ONZ.2.10.1979 r.)

Więcej…

Jasnogórskie Śluby Narodu

26 sierpnia 1956 roku

Wielka Boga-Człowieka Matko! Bogurodzico Dziewico, Bogiem sławiona Maryjo!
Królowo świata i Polski Królowo!

Gdy upływają trzy wieki od radosnego dnia, w którym zostałaś Królową Polski, oto my, dzieci Narodu polskiego i Twoje dzieci, krew z krwi Przodków naszych, stajemy znów przed Tobą, pełni tych samych uczuć miłości i nadziei, jakie ożywiały ongiś Ojców naszych.

Więcej…

Dzień Świętości Życia

Co roku w uroczystość Zwiastowania Pańskiego ochodzimy Dzień Świętości Życia. W liturgiczną Uroczystość Zwiastowania Pańskiego każdy ma możliwość przyjąć w Duchową Adopcję jedno poczęte a nienarodzone dziecko. Duchowa Adopcja jest modlitwą w intencji dziecka, którego życie w łonie matki jest zagrożone.

Więcej…

Ostatnie zdjęcia

Powitanie nowego proboszcza 2024

Nowy gospodarz 2024
7 lipca 2024

Pożegnanie

Pożegnanie księży
30 czerwca 2024

In

Instalacja odgromowa 2024
15 maja 2024

Festyn - wiosna 2024

Festyn - wiosna 2024
9 czerwca 2024

Odpust Parafialny 2024

Odpust parafialny 2024
9 czerwca 2024Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa