Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

Dzień Świętości Życia

Co roku w uroczystość Zwiastowania Pańskiego ochodzimy Dzień Świętości Życia. W liturgiczną Uroczystość Zwiastowania Pańskiego każdy ma możliwość przyjąć w Duchową Adopcję jedno poczęte a nienarodzone dziecko. Duchowa Adopcja jest modlitwą w intencji dziecka, którego życie w łonie matki jest zagrożone.

Trwa 9 miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej: (Ojcze nasz, 10 Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu) oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolne wybrane postanowienia.

Zapraszamy do podjęcia tak pięknej modlitwy i ofiarnego daru siebie na rzecz najbardziej bezbronnych niewinnych istot. W niedzielę poprzedzającą. 26.III.2006r.w kościele i kaplicy będą wyłożone foldery z dokładnymi informacjami Duchowej Adopcji oraz przyrzeczenia.

W naszej parafii dzieło Duchowej Adopcji podejmowane jest od 2001 roku w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w Dzień Świętości Życia i co roku w tym dniu kilkadziesiąt osób składa przyrzeczenia duchowej adopcji. Tym osobom dziękujemy, "Bóg zapłać" za podjęty trud modlitwy w intencji dziecka poczętego a jeszcze nienarodzonego. Mamy jednak nadzieje, że grupa osób, która podejmuje się duchowej adopcji dziecka poczętego będzie z każdym rokiem większa. Serdecznie Was Drodzy Parafianie zapraszamy i powierzamy Was i to Dzieło Matce Bożej Płaszowskiej w tajemnicy Bożego macierzyństwa.
Matko Boża Pięknej miłości módl się za nami.

Z nowenny do Matki Bożej Płaszowskiej:
Bądź opiekunką rodziców decydujących się na zapoczątkowanie cudu nowego życia. Otocz opieką poczęte życie, przez matczyną i ojcowska o nie troskę. Zapewnij bezpieczeństwo nienarodzonych w obliczu współczesnych pokus i zagrożeń.

Prosimy Cię, Matko Boża Płaszowska

 

Animatorami grupy Duchowej Adopcji w naszej parafii są:
  Alicja i Stanisław Jasiński, ul. Gromadzka 1, tel. (012) 656-48-85.
Opiekunem duchowym grupy jest ks. proboszcz Zenon Siedlarz SCJ

W Każdy trzeci czwartek miesiąca zapraszamy na Adorację w intencji obrony dzieci nienarodzonych do parafialnego kościoła na godz. 17:30


Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego

Czym jest duchowa adopcja

Jan Paweł II - obrońca życiaCo roku w święto Zwiastowania odbywa się uroczystość, na której wierni, chcący podjąć trud modlitwy w obronie życia gromadzą się wokół ołtarza i składają przyrzeczenie. Czym jest Duchowa Adopcja, kto może się jej podjąć i dlaczego warto to robić? Na te i inne pytania odpowieź w poniższym artykule.

Więcej…

Obrzęd duchowej adopcji

Jak wygląda uroczystość. Do czego zobowiązują się uczestnicy. Przedstawiamy przebieg uroczystości dla wszystkich chętnych.

Więcej…

Jan Paweł II w obronie życia

Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka
(Nowy Jork, ONZ.2.10.1979 r.)

Więcej…

Jasnogórskie Śluby Narodu

26 sierpnia 1956 roku

Wielka Boga-Człowieka Matko! Bogurodzico Dziewico, Bogiem sławiona Maryjo!
Królowo świata i Polski Królowo!

Gdy upływają trzy wieki od radosnego dnia, w którym zostałaś Królową Polski, oto my, dzieci Narodu polskiego i Twoje dzieci, krew z krwi Przodków naszych, stajemy znów przed Tobą, pełni tych samych uczuć miłości i nadziei, jakie ożywiały ongiś Ojców naszych.

Więcej…

Dzień Świętości Życia

Co roku w uroczystość Zwiastowania Pańskiego ochodzimy Dzień Świętości Życia. W liturgiczną Uroczystość Zwiastowania Pańskiego każdy ma możliwość przyjąć w Duchową Adopcję jedno poczęte a nienarodzone dziecko. Duchowa Adopcja jest modlitwą w intencji dziecka, którego życie w łonie matki jest zagrożone.

Więcej…

Ostatnie zdjęcia

Powitanie nowego proboszcza 2024

Nowy gospodarz 2024
7 lipca 2024

Pożegnanie

Pożegnanie księży
30 czerwca 2024

In

Instalacja odgromowa 2024
15 maja 2024

Festyn - wiosna 2024

Festyn - wiosna 2024
9 czerwca 2024

Odpust Parafialny 2024

Odpust parafialny 2024
9 czerwca 2024Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa